Punimet vështirësojnë qarkullimin/ Banorët kërkojnë kthimin e rrugës në gjendjen e mëparshme

Dëmtimi i rrugës nga punimet që janë bërë për riparimin e ujesjellësit në disa rrugë të qytetit të Shkodrës janë kthyer në një problem shqetësues për banorët e kësaj zone si dhe për qytetarët që kalojnë në këtë segment.

Megjithëse punimet kanë përfunduar prej më shumë se dy javësh deri tani askush nuk ka ndërhyrë për riparimin e rrugëve .Banorët kërkojnë kthimin e rrugës në gjendjen e mëparshme, pasi sipas tyre punimet janë lënë gjysmake. Problemet e dëmtimit të infrastrukturës rrugore apo mungesa e investimeve prej disa kohësh në rrugë dhe sheshet mes pallateve janë veçanërisht të dukshme dhe krijojnë vështirësi për banorët në stinën e reshjeve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...