Shkolles ne Mali Kolaj i del pronari, femijet mesim ne qiell te hapur…

Në këto ditë të para të shkollës kjo është një orë e zakonshme mësimi në shkollën fillore Mali Kolaj në Velipojë të bashkisë Shkodër. Shkolla është mbyllur sepse tokës dhe godinës i ka dalë pronari. Pronari sipas banorëve është dakord që kjo godinë të vijojë të funksionojë si shkollë por në rast se bashkia paguan qiranë. Prindërit thonë se e kanë të pamundur t’i çojnë tek shkolla e Velipojës sepse duhet të ecin 4-5 kilometër për të shkuar tek automjeti që transporton nxënësit, i mundësuar nga Zyra Vendore e Arsimit.

Vetë fëmijë kërkojnë që shkolla e Mali Kolaj të hapet sërish dhe të mos mësojnë në këto kushte.

Një keqardhje për mbylljen e shkollës në Mali Kolaj ndjen edhe mësuesja Vera Dedi.

Shkolla në Mali Kolaj për momentin është e boshatisur pasi janë hequr edhe bankat. Shkolla në qendër të Velipojës për këta 11 nxënës është rreth 10 kilometër larg. Prindërit nuk pranojnë për shkak të largësisë duke kërkuar rihapjen e shkollës në Mali Kolaj.

“Kam pasur telefonata…”/ Rrëfehet Alma Kaçi, flet për Safet Gjicin: Uroj që …

Alma Kaçi e përfshirë në video-skandalin me ish-kryebashkiakun Safet Gjici, i ka kërkuar ndihmë shtetit. Në një intervistë për emisionin ‘Breaking’ në Top News, Kaçi...

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe Armaldo Kllogjeri, i prishën marrëdhëniet e tyre që brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri. Madje,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...