Parashikimi i FORTË i Alfred Cakos: Më 23 shtator pritet të ndodhë një…

Ndërsa ishte i ftuar sot në “Shqipëria Live”, Alfred Cako ka folur në lidhje me fatkeqësitë natyrore që kanë goditur disa shtete të botës.

Ai u ndal edhe tek një datë e rëndësishme, dhe shprehet se në 23 shtator bota do të pësojë një “black out”. Sipas tij kjo gjë do të ndodhë edhe në takimin e G20 që do të ndodhë së shpejti.

“Ka hipoteza të ndryshme që bota mund të bjerë në një errësirë të internetit. Kjo është në plan të ndodhë edhe në takimin e G20-tës që do të ndodhë tani. Është dikutuar edhe kthimi i parave dixhitale, bankat e nivelit të dytë do dalin jashtë përdorimi. Çdo gjë do bëhet përmes chip-it. Pra do e heqin një nga liritë më të mëdha të njerëzimit, lirinë e parasë. S’do të jesh i lirë”, tha parashikuesi Alfred Cako për “Shqipëria Live”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...