Kontrolloni gishtin e vogël të dorës suaj, tregon nëse jeni një lider i lindur

E keni vënë re ndonjëherë gishtin tuaj të vogël? Është koha për ta bërë këtë sepse tregon shumë për anët e fshehura të personalitetit tuaj për të cilat ia vlen të mësoni. Gjithçka që duhet të bëni është të vëzhgoni me kujdes gishtin e vogël të dorës.

Të dhënat që ai tregon për ne varen nga lartësia e tij, d.m.th nëse je i barabartë me, nëse tejkalon ose është më i vogël se vija e fundit e gishtit të mesit.

Nëse arrin në të njëjtën lartësi me vijën, atëherë kjo tregon se ju e dini mirë se kush jeni. Ju merrni vendime lehtësisht dhe punoni në mënyrë metodike përballë çdo vështirësie që ju del përpara. Ju balanconi mes ekstroversionit dhe introversionit dhe tregoni përkushtim ndaj qëllimeve tuaja. Keni vetëkontroll dhe përballeni me qetësi me kaosin.

Nëse kalon vijën e gishtit të mëparshëm, atëherë kjo tregon se keni lindur me aftësi udhëheqëse. Vetëbesimi, vetëbesimi dhe energjia juaj pozitive janë elementë që frymëzojnë të tjerët dhe ju keni një aftësi të shkëlqyer për të zgjidhur problemet. Ju jeni kreativ në natyrë dhe keni një mënyrë për të bindur gjithmonë të tjerët në mënyrën tuaj unike.

Nëse është më i vogël se vija e mesit, tregon se keni ndjeshmëri të lartë dhe fshehni shumë mirësi në shpirt. Ndonjëherë e keni të vështirë të menaxhoni emocionet impulsive, por keni aftësinë për të kuptuar plotësisht nevojat e të tjerëve. Ju kapërceni lehtësisht pasiguritë dhe frikën e brendshme dhe jeni gjithmonë aty për të ndihmuar të tjerët.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...