Karburantet, qytetarët në Shkodër: Krahas shtrenjtimit problem edhe cilësia e karburantit

Çmimet e naftës po i afrohen nivelit 200 lekë për litër. Në tregun vendas cmimi është rritur me rreth 10 lek javët e fundit
Në pikat e tregtimit të karburantit, një litër naftë tregtohet me 197 lekë ndërsa Benzina shitet me 198 lekë.

Që nga 15 korriku, kur filloi shtrenjtimi, nafta është rritur gjithsej me 21 lekë për litër, duke arritur në nivelin më të lartë që nga mesi i marsit të këtij viti. Para se të fillonte shtrenjtimi, kishte zbritur në 179 lekë.

Qytetarët thonë se krahas shtrejtimit edhe cilësia e karburantit nuk është e mirë. Operatorët e tregut pohojnë se krahas shtrenjtimit në bursa, një tjetër faktor që i mban çmimet e larta në vend është barra e lartë e taksave që rëndojnë mbi naftën, që arrin në mbi 60% të çmimet.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...