Mungon siguria ushqimore/ Qytetarët në Shkodër apelojnë: Institucionet të marrin masa

Ushqimet që shiten në rrugë dhe ushqimet e injektuara me pesticide, mbeten një ndër shqetësimet kryesore të qytetarëve, të cilët janë të detyruar ti konsumojnë këto produkte.

Rrugëve të qytetit të Shkodrës vërehet se shitës ambulantë, të cilët në trotuare, tregtojnë perime apo fruta të ndryshme jashtë çdo kushti higjeno sanitare.

Të pyetur qytetarët shprehen mjaft të shqetësuar për këtë fakt.Rreziku i ushqimeve që shiten në rrugë dhe qytetarët shpeshherë detyrohen ti blejnë, është i pranishëm gjatë gjithë vitit, por gjatë periudhës kur temperaturat janë të larta kjo situata bëhet më problematike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...