Vrasja e ndodhur në Pukë, arrestohet pas një viti autori i ngjarjes së rëndë

Maltin alias Anton Gjini i shpallur në kërkim si autori i dyshuar i vrasjes se Pjetër Kolës, një vit më parë në Pukë, është vënë në pranga.

Për 37-vjeçarin, Gjykata e Pukës ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Vrasja me dashje”, “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Në 27 shtator 2022, Gjini qëlloi me armë zjarri ndaj 44-vjeçarit në fshatin Kaftallë, i cili ndërroi jetë në sallën e operimit në spitalin rajonal të Shkodrës disa orë më pas.

Dyshohet se më herët, autori dhe viktima ishin bashkëpunëtorë për kultivim të bimëve narkotike, por pas disa mosmarrëveshjeve për parcelat e kanabisit, 37-vjeçari kreu atentatin ndaj Gjinit.

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien e yndyrës së barkut dhe mund të kontribuojë në humbjen e peshës që mund të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...