Pas 15 vitesh ne Itali, cifti vijn te jetojne ne fshat ne Shqiperi

Fatmira dhe Resul Baleta janë një çift që janë kthyer nga Italia në Gur të Bardhë. Guri i Bardhë është një fshat i Matit dhe së fundmi po kthehet në një pikë shumë atraktive.

Bashkëshortët tregojnë për jetën e tyre të re në fshat dhe motivet që i bënë të shihnin drejt Shqipërisë. Tashmë ata kanë një bujtinë në këtë fshat.
Ata kanë qëndruar për 15 vite në Itali, por u kthen pasi babai i Resulit u sëmur dhe më pas ndëroi jetë, kështu nëna e tij ngeli e vetme. Kjo ishte arsyeja që lanë Italinë dhe u kthyen në shtëpinë e tyrenë fshat.

Fatmira është përshtatur me jetën e fshatit e madje ka edhe një lopë të quajtur Tuna.

“Tuna ishte viç, u rrit e u bë lopë, tani mbush kovën plot. Tuna erdhi në jetë ditë të shtunë, ndaj dhe unë e quajta Tuna”– shprehet Farmira.

Fatmira është lidhur aq shumë me lopën e saj sa kur ajo i kërkon puthje, Tuna e puth, “Dammi un bacio“.

“Shumë nga turistët vinë me mua, më shohin kur kujdesem për lopën, pasi u pëlqen ideja që çdo ushqim në familjen tonë vjen nga Tuna” – ka thënë Farmira.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...