NË FSHATIN GOLEM TË SHKODRËS VETËM GJASHTË NXËNËS SHKUAN NË KLASËN E PARË

Ndryshe nga disa shkolla në bashkinë Shkodër, në shkollën e fshatit Golem, në bankat e klasës së parë këtë vit u ulën 6 nxënës. Ky numër nxënësish është I njëjtë me atë të viteve të fundit tregon drejtorja Ermira Çeliku, ndërkohë që shpjegon se ky trend në rënie I nxënësve vjen si pasojë I disa problematikave, jo vetëm emigrimit.

Ndërkohë, ndryshe nga klasat e para, numri I nxënësve në klasat e tjera ka pësuar rritje pasi disa nxënës janë transferuar nga shkollat e qytetit, në shkollën e Golemit.

Aktualisht, në shkollën e Golemit vijojnë procesin mësimor më shumë se 60 nxënës, rreth 15 më shumë se një vit më parë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...