Ndahet nga jeta një nga aktorët e medhenjë të kinematografis Shqiptare

Lutfi Hoxha një nga aktorët e medhenjë të kinematografis Shqiptare eshet ndare nga jeta ne moshen 89 vjecare.

Qofsh i dritës engjëll i mirë e i bardhë.
Me hidhërim të thellë njoftojmë ndarjen nga gjiri ynë artistik i xhevahirit të fundit të plejadës së Artë të Teatrit “Aleksandër Moisiu”.
Lutfi Hoxha e jetoi këtë jetë në skenë, aty ku dha gjithçka. 🙏

Homazhet për Mjeshtrin Hoxha do të mbahen nesër në Teatrin “A.Moisiu”.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...