Mjeku Okulist në Tiranë dhe gruaja e tij akuzojnë pastruesen filipineze: Na vodhi 1800 euro!

Një 40-vjeçare nga Filipinet e arrestuar dy ditë më parë nga policia, ka dalë para Gjykatës së Tiranës e cila caktoi ndaj saj masën e “arrestit në burg”, për vjedhje.

Prej disa kohësh Marilou Beninsig punonte pranë një familjes së mjekut okulist Amarildo Beshi, pranë “Rrugës së Dibrës” në Tiranë ku përkujdesej për punët e shtëpisë, deri ditën kur u kallëzua nga pronarët për vjedhje.

Ata pretenduan se filipinezja kishte vjedhur 1800 euro brenda një kutie biskotash që ndodhej në kuzhinë.

Familja në fjalë pretendon se disponon prova të vjedhjes, por Beninsig e mohoi një akuzë të tillë. Ajo nuk pranoi autorësinë e vjedhjes ndërsa kërkoi nga gjykata lirinë, duke thënë mes të tjerave se ishte në proces të marrjes së leje qëndrimit në Shqipëri.

Ajo tha se jetonte e vetme dhe prej kohësh punonte pranë kësaj familje për të siguruar të ardhura. Por ndërkohë togat e zeza nuk e pranuan kërkesën e saj duke vendosur masën “arrest në burg” deri në përfundim të hetimeve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...