Sinjalistika përpara institucioneve shkollore/ Bejleri: Bashkia fituese e projektit për rikonstruksion në 8 shkolla

Duke nisur nga kjo e premte dhe përgjatë fundjavës, punonjësit e Drejtorisë së Shërbimeve Publike në Bashkinë Shkodër janë angazhuar për përmirësimin e sinjalistikës horizontale për këmbësorët përpara institucioneve shkollore. Zëvendëskryetari i Bashkisë Shkodër Onid Bejleri tha se ndërhyrja po bëhet kryesisht gjatë orëve të mbrëmjës për të mos penguar qarkullimin, ndërsa puna do të vijojë edhe përgjatë fundjavës në mënyrë që e hëna të jetë gati për të pritur nxënësit në çdo shkollë. Bashkia Shkodër është fituese e një projekti i cili pritet të nisë së shpejti për rikonstruksionin e 8 godinave arsimore. Përmirësimi i infrasktrukturës ka përfunduar në rrugët pranë shkollave “Liria”, Medreseja, “Haxhi Sheh Shamia”, “Ali Laçej”, Shkollës së Mesme të Ndërtimit, “Dëshmorët e Prishtinës”, “Mati Logoreci”, Shkollës së Mesme Teknike Pyjore “Kolë Margjini” e Fakultetit të Gjuhëve të Huaja.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...