RIKTHIMI I FËMIJËVE NË SHKOLLË, PSIKOLOGU ALTIN NIKA TREGON SI DUHET TË SILLEMI ME FËMIJËT

Këtë të hënë rifillon sezoni shkollor ku të gjithë fëmijët rikthehen në bankat e shkollës. Për shumë prej të vegjëlve shkuarja për herë të parë në shkollë apo kopësht dhe shkëputja nga prindërit nuk përjetohet shumë mirë. Në lidhje më këtë temë psikologu Altin Nika për Star Plus tregon edhe mënyrën sesi duhet vepruar më të vegjlit kur hasen më një situatë të tillë.

Nga ana tjetër Nika tregon se jo vetëm prindërit por edhe nga vetë mësuesëit duhet tua bëjnë sa më të këndshëm shkëputjen nga shtëpia për në shkollë fëmijëve.

Marrja e masave në të tilla rastë është shumë e rëndësishmë si për prindërit por edhe për fëmijët pasi në këtë mënyrë ata nuk përballën me situata ku të vegjlit pësojnë panikosje apo edhe stresim nga shkeputja e tyre me prindërit.

 

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...