NGA JANARI 90 MIJË TURISTË NË KALANË “ROZAFA”

Ende pa u mbyllur sezoni turistik, kalaja e Shkodrës është vizituar nga më shumë se 90 mijë turistë. Lajmin e ka bërë të ditur drejtorja Besara Podgorica ndërsa shpreson që deri në mbyllje të vitit të arrihet shifra prej 100 mijë vizitorësh brenda vitin në këtë monument kulture.

Përvec turistëve të huaj, të shumtë janë edhe turistët nga Polonia, Franca, Spanja dhe jo vetëm.

Drejtorja Podgorica tregon se rritja e numrit të turistëve vjen si shkak I përfshirjes së kalasë Rozafa në guida të ndryshme turistike.

Krahasuar me një vit më parë, dukte se fluksi I turistëve do të vazhdojë edhe gjatë muajit shtator, ndërkohë që numri I tyre vijon e rritet dita ditës

 

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...