URA E MESIT “MAGNET” PËR TURISTËT E HUAJ

Gjatë sezonit veror të gjithë mendojne për pushimet e krysisht si destinacion parësorë është gjithmonë plazhi. Por ka edhe nga ata që preferojnë edhe malin apo edhe vendet që mbartin histori. Një prej tyre kur viziton qytetin e Shkodrës është edhe Ura e mesit. Edhe pse tashmë jemi drejtë mbylljes së sezonit veror turistët duket se kanë shumë interes për të vizituar këtë vend. Në syrin e tyre u duket shumë interesante çdo detaj I mundshëm në lidhje me këtë urë.

Ura e Mesit në Shkodër është një atraksion turistik, që ka tërhequr një pjesë të mirë të turistëve në këtë sezon e mandje ndryshe nga vitet e shkuara numri I tyre ka ardhur në rritje. Arkitektura dhe historia e saj e krijimit iu jep njerëzve dëshirën për ta vizituar ketë vend, për të bërë foto fantastike dhe pse jo tua sugjerojnë edhe miqve të tyre pëer ta vizituar.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...