Rrjeti elektrik i amortizuar në Dajç/ Banorët: Prej shumë vitesh na rrezikohet jeta

Banorët e fshatrave të njësisë administrative Dajç në bashkinë e Shkodrës vuajnë herë pas here problemet e furnizimit me energji elektrike, për shkak të amortizimit të rrjetit elektrik shpërndarës dhe mungesës së investimeve prej shume vitesh.

Banorët thonë se nuk kanë parë ndërhyrje në rrjetin elektrik që nga viti 1967, kur janë vendosur për herë të parë, ndërsa shpesh herë ngelin pa energji elektrike për shkak të një ere të lehtë apo reshjeve. Megjithëse është premtuar shpesh herë për investime në shpërndarjen e energjisë, Dajçi vazhdon të vuaj prej dekadash furnizimin e dobët me energji elektrike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...