EMIGRANTËT BËJNË CHECK UP-in NË VENDLINDJE

Pavarësisht se shëndetësia jashtë vendit ka standarte më të larta krahasuar me infrastrukturën në Shqipëri, duket se emigrantët kanë zgjedhur që kontrollin e check up ta kryejnë në vendlindje gjatë pushimeve të verës. Mjeku I qendrës shëndetësore Mes Sokol Zhabjaku tregon se interesi nga emigrantët ka qenë I lartë, po ashtu edhe besueshmëria ndaj përgjigjeve të analizave.

Mjeku Zhabjaku tregon se gjatë muajit gusht janë kryer deri në 5 kontrolle të check up në ditë.

Më të rregulltit në kryerjen e këtij kontrolli janë të moshuarit e moshës 60 – 70 vjeç të cilët mund të kenë zbuluar edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...