EMIGRANTËT BËJNË CHECK UP-in NË VENDLINDJE

Pavarësisht se shëndetësia jashtë vendit ka standarte më të larta krahasuar me infrastrukturën në Shqipëri, duket se emigrantët kanë zgjedhur që kontrollin e check up ta kryejnë në vendlindje gjatë pushimeve të verës. Mjeku I qendrës shëndetësore Mes Sokol Zhabjaku tregon se interesi nga emigrantët ka qenë I lartë, po ashtu edhe besueshmëria ndaj përgjigjeve të analizave.

Mjeku Zhabjaku tregon se gjatë muajit gusht janë kryer deri në 5 kontrolle të check up në ditë.

Më të rregulltit në kryerjen e këtij kontrolli janë të moshuarit e moshës 60 – 70 vjeç të cilët mund të kenë zbuluar edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

 

 

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...