TEPE, BANORËT NDOTIN ZONËN E PASTRUAR NGA BASHKIA

Pavarësisht aksioneve të bashkisë Shkodër dhe apelit për mbajtjen pastër të mjedisit, duket se qytetarët shkodranë nuk janë të ndërgjegjësuar mjaftueshëm mbi dëmet që shkakton ndotja mjedisore. Vetëm pak javë më parë, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kryetari I bashkisë Shkodër Benet Beci lajmëroi për aksionin e dytë të ndërmarrë në muajin gusht për pastrimin e mbetjeve në rrugën “Tepe” ndërkohë që pamja e kësaj të marte lë shumë për të dëshiruar.

Nga vëzhgimi I Star Plus konstatohen mbetje të hedhura jashtë kontenierëve të mbeturinave nga banorë të zonës dhe jo vetëm, të cilët duket se janë shkaktarët e kryesorë të kësaj gjendje aspak normale në kodrat e Tepes. Kjo problematikë prezente prej vitesh duket se nuk po merr zgjidhjen e duhur edhe pse bashkia Shkodër, pas aksioneve të bëra ka paralajmëruar që do të monitorohen personat dhe subjektet përgjegjës për ndotjen e shkaktuar.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...