TEPE, BANORËT NDOTIN ZONËN E PASTRUAR NGA BASHKIA

Pavarësisht aksioneve të bashkisë Shkodër dhe apelit për mbajtjen pastër të mjedisit, duket se qytetarët shkodranë nuk janë të ndërgjegjësuar mjaftueshëm mbi dëmet që shkakton ndotja mjedisore. Vetëm pak javë më parë, përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kryetari I bashkisë Shkodër Benet Beci lajmëroi për aksionin e dytë të ndërmarrë në muajin gusht për pastrimin e mbetjeve në rrugën “Tepe” ndërkohë që pamja e kësaj të marte lë shumë për të dëshiruar.

Nga vëzhgimi I Star Plus konstatohen mbetje të hedhura jashtë kontenierëve të mbeturinave nga banorë të zonës dhe jo vetëm, të cilët duket se janë shkaktarët e kryesorë të kësaj gjendje aspak normale në kodrat e Tepes. Kjo problematikë prezente prej vitesh duket se nuk po merr zgjidhjen e duhur edhe pse bashkia Shkodër, pas aksioneve të bëra ka paralajmëruar që do të monitorohen personat dhe subjektet përgjegjës për ndotjen e shkaktuar.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...