Çfarë ndodhi në emision? Bieta Sulo prezanton italisht, por i ftuari “braktis” studion….

Sezoni i gjashtë i emisionit “Ftesë në 5” nisi sot. Ndryshe nga çdo vit tjetër, autorja dhe moderatorja Bieta Sulo e nisi emisionin duke prezantuar në gjuhën italiane.

Ndërsa ajo u përshëndet italisht me ndjekësit besnikë të programit e jo vetëm, nuk e kurseu as një batutë për vizitën e kryeministres italiane Giorgia Meloni dhe takimin e saj me Ramën.

“Ciao Belliiiiiii! Ciao fratelli d’Albania e sorelle d’Italia un baçio forte. Muaahhh.
Eee avete capito gia chi sto cittando. Li vedevo e quasi mi dispiaçeva che sono sposati fellicemente ciasquno a conto suo. Vabe… cosi e la vitta…”, tha Bieta, duke vënë theksin kështu te “pushtimi Italian” gjatë verës, që ishte kryefjala e këtyre muajve…

E kjo hutoi fare Kristin, të ftuarin e parë për këtë sezon. Ai u fut në studio vetëm pasi Bieta e thirri në shqip.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...