Beci: Vijon sistemimi i shkollave në pritje të sezonit të ri arsimor

Drejtoria Ekonomike Arsimore e bashkisë Shkodër ka vijuar gjatë javës punën për sistemin e shkollave në pritje të vitit të ri shkollor në disa shkolla të qytetit dhe njësisë administrative Dajç.

Kryetari i bashkisë së Shkodrës, Benet Beci tha se “është ndërhyrë në shkollat “Gjergj Laca” Pentar, “Shejnaze Juka” ,”Prenkë Jakova”, “Martin Camaj”, “Pjetër Gaci” e”Luçe Agraja” në Shirq”.

“Në këto shkolla janë kryer riparime hidraulike e elektrike, zëvendësim i pompave, riparim karrigesh e tavolinash, stukime, suvatime, lyerje, riparim i dyerve të drurit dhe dritareve të duraluminit, pastrim oborresh dhe prerje bari”, shtoi Beci.

Kryebashkiaku Beci u shpreh se “puna vijon edhe gjatë këtyre ditëve, për krijimin e një mjedisi sa më të përshtatshëm për nxënësit e mësuesit për një fillim sa më të mbarë”.

Në 11 shtator në të gjitha shkollat e ciklit 9-vjeçar dhe të mesëm do të nisë viti i ri shkollor 2023-2024.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...