Zhgënjimi i Flori Mumajesit: ‘Është ajo gota që po u thye’!

Flori Mumajesi, i zhgënjyer!/”Është ajo gota që po uFlori Mumajesi prej kohësh nuk ka publikuar projekt të ri muzikor, madje disa muaj më parë, ai zbuloi se kishte fshirë disa nga këngët e tij nga kanali i Youtube, për të parë nëse muzika e tij do i mungonte publikut.

Vetëm disa javë më parë, përmes një postimi, Flori dhe Luzi Ejlli, u përfolën se po punojnë për një projekt të ri muzikor, i cili pritet të publikohet në muajin tetor.

Mbrëmjen e kaluar, Flori ka bërë disa postime në profilin e tij zyrtar të Instagramit, përmes të cilave ka lënë të nënkuptojë që dikush ka thyer besimin e tij.

Fillimisht ai ka publikur një gotë të thyer, e cila është ngjitur me leukoplast dhe bashkangjitur saj, shkruan: “Eshtë ajo gota që po u thye, nuk e zëvëndëson më kurrë. Ja kështu e ngjisim sa herë ndodh”.

Në postimin pasardhës, ai ka publikuar një foto plastike, bashkangjitur së cilës shkruan: “Ju prezantoj me zgjidhjen”.

Flori ka vijuar më tej me postimet e tij në “Instastory”, duke publikuar disa gota qelqi, ku shkruan: “Se mos e di njeri se çfarë materiali është besimi, po nëse do ishte qelq, më mirë të mos ankohemi. Se imagjinoni të ishte tjetër gjë prej qelqi dhe besimi elastik i pathyeshëm”.

Nuk është ende e qartë se kujt i drejtohet artisti i talentuar me këto postime të njëpasnjëshme, por përmes tyre, mund të themi që dikush ka thyer besimin e tij.

Ajo që mund të themi me bindje, është fakti që Flori i mungon shumë muzikës shqiptare me këngët e tij të reja dhe shpresojmë që shumë shpejt t’i rikthehet me projekte të reja.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...