Kishte dhimbje gjoksi dhe menduan se kishte kancer ne mushkri. Mjeket cuditen kur e operojne

Një burrë rus që po operohej për një tumor përfundoi duke i hequr një bredh nga njëra prej mushkërive.

Pema 2 inç u gjet nga kirurgët kur operuan Artyom Sidorkin, 28 vjeç, sipas “Reuters”.

Mjekët pretendojnë se Sidorkin mund të ketë thithur një farë, e cila më pas mbiu në një pemë të vogël bredhi brenda mushkërive të tij.

Kur ai shkoi në spital u ankua për dhimbje gjoksi dhe kollitje që i shkaktonte spërkla gjaku.

“Ishte shumë e dhimbshme. Por të jem i sinqertë nuk ndjeva asnjë objekt të huaj brenda meje”, tha Sidorkin.

Kirurgu Vladimir Kamashev tha se ishte i sigurt se ishte kancer. “Ne bëmë rreze X dhe gjetëm atë që dukej saktësisht si një tumor. Kisha parë qindra më parë, kështu që vendosëm për operacion.”

Pema u zbulua kur kirurgët morën një biopsi përpara se të përpiqeshin të hiqnin mushkëritë. “Mendova se kisha halucinacione,” tha Kamashev. “Unë mbylla sytë tre herë pasi isha i sigurt se po shihja gjëra.”

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...