5 Mënyra për qerpikë të gjatë dhe vetulla të plota, vepron menjëherë

Si të rrisni qerpikët më të gjatë dhe më të trashë, ne nje menyre te shpejte.
Metoda 1

Ju do të duhet, vaj ricini
Me ndihmën e topit pambuku aplikoni vaj ricini në vetullat e ne qerpiket tuaja dhe masazhoni për 2-3 minuta. Lëreni atë brenda natës. Bëni atë çdo nate.

Metoda 2
Do t’ju duhet, vaj kokosi
Aplikoni vaj kokosit në vetullat tuaja dhe masazhoni për disa minuta

Metoda 3
Do t’ju duhet, lëng qepësh
Shkrini 1 qepë. Me ndihmën e topit të pambukut përdorni lëngun e qepës në vetullat tuaja. Lereni të thahet dhe pastaj lajeni atë

Metoda 4
Do t’ju duhet, xhel Aloe vera
Në gjysmë luge çaj me xhel aloe vera shtoni disa pika të vajit te kokosit. Përziejeni ato dhe përdit aplikoni këtë përzierje në vetullat tuaja. Hiqni atë për 30 minuta dhe pastaj lani ato

Metoda 5
Do t’ju duhet, limon
Merrni një fetë të hollë limoni, fshijeni atë në vetullat tuaja. Lëreni për 30 minuta dhe pastaj lani ato.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...