Rikthehen temperaturat ekstreme? Meteorologia Lajda Porja zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin

Fundjava është nën mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike.

Meteorologia Lajda Porja thekson se moti i kthjellët dhe temperaturat e larta do të jenë prezente në të gjithë vendin përjashtuar zonat verilindore dhe veriore që në disa momente mund të kenë edhe prani të reshjeve të shiut.

“Fundjava ka sjellë përmirësim të dukshëm të kushteve atmosferike duke bërë që moti I kthjellët do të jetë prezent përgjatë vijës bregdetare dhe vendet bregdetare.

Vranësirat e lehta do të jenë prezente herë pas here, zonat malore edhe pse do të kenë mot të kthjellët dhe me vranësira të shpeshta në verilindje dhe në veri do të ketë edhe reshje.

Temperatuart do të jenë minimalja në 15 gradë dhe maksimalja do të regjistrojë 35 gradë dhe ditën e dielë do të ketë edhe zona që do të jenë 36 gradë temperature me 4-5 gradë mbi normalen”, ka thënë ajo.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...