La gjellën në zjarr dhe doli/ Digjet apartamenti, flakët rrezikojnë pallatin

Flakët kanë përfshirë katin e parë të një pallati në qendër të Lushnjës.

Një apartament është djegur tërësisht, pasi dyshohet se e zonja e shtëpisë që ishte duke gatuar u largua.

Dyshohet se bombola e gazit ka marrë flakë dhe zarri ka përfshirë me shpejtësi të gjithë ambientin.

Në rrezik ishte e gjithë ndëtesa, që ndodhet pranë Shtëpisë Muze të Kongresit, por pas ndërhyrjes së forcave zjarrfikëse, është bërë izolimi dhe më pas shuarja e zjarrit.

Ndërkohë, e moshuara që ndodhej jashtë banesës, është dërguar në spital për t;iu nënshtruar kontrollit mjekësor.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...