Arbana Osmani zbulon problemin e madh në televizionet shqiptare

Arbana Osmani është padiskutim një ndër figurat ikonë të televizionit shqiptar, ku i jane besuar programe tepër të rëndësishme.

Gjatë një episodi “pyetje-pergjigje” të hapur në profilin e saj të Instagramit, një ndër pyetjet që i është bërë Arbanës ka qënë në lidhje me televizionin.

“Cili është problemi më i madh në industrinë që ju punoni ose diçka që do dëshiroje të ndryshoje rreth saj”, ka pyetur një ndjekës/e, moderatoren e njohur.

Arbana ka vendosur që t’i përgjigjet shkurt, duke shkruar: “Programet e automatizuara dhe rrjetet sociale vendosin se kush vlen më shumë”.

Nisur nga reagimi i Arbanës, në fakt rrjetet sociale janë shndërruar në një platformë që fuqizon lajmet e rreme, ideologji dhe mesazhe përçarëse. Rrjete sociale si Twitter, Facebook dhe Google kanë potencialin për të ndryshuar angazhimin qytetar, duke rrëmbyer kështu në thelb demokracinë, duke influencuar mendimet e njerëzve dhe duke i drejtuar ata drejt një mënyre të caktuar të të menduarit.

 

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien e yndyrës së barkut dhe mund të kontribuojë në humbjen e peshës që mund të...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...