Histori shqiptare, gruaja e kap në krevat me dashnoren, burri e rreh nga inati

Tradhtia, abuzimi me alkoolin e bixhozin dhe xhelozia bëhen shpesh shkak të dhunës që përjetojnë gratë në shumë familje në Kosovë.

Çdo ditë në Polici raportohen raste të grave që dhunohen në forma të ndryshme nga personat të cilët i kanë zgjedhur të ndajnë jetën me ta.

Një rast i tillë ka ndodhur në fshatin Përlepnicë të Gjilanit dhe është denoncuar të martën në Polici, nga një grua e cila është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj.

Burimet brenda Prokurorisë për “Sinjalin” kanë bërë me dije se viktima ka raportuar dhunën fizike që ka ushtruar burri i saj, pasi ajo e ka kapur në flagrancë duke e tradhtuar, me një grua tjetër.

Drama që ndodhi në shtëpinë e tyre, ku viktima e zuri bashkëshortin me të dashurën e tij, degjeneroi nga konflikti verbal në dhunë fizike, duke e pësuar kështu gruaja e cila i kërkonte llogari burrit të saj.

Gruaja ka pësuar lëndime trupore, për çka është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal për të marrë trajtim mjekësor.

Pas denoncimit të rastit, i dyshuari është arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor, ku ka dhënë deklaratën e tij lidhur me veprat me të cilat ngarkohet.

Me t’u përfunduar procedurat policore, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar ndalimin e tij për 48 orë, inicimin e rastit për veprat “Dhunë në familje” dhe “Lëndim i lehtë trupor”, si dhe dorëzimin e kallëzimit penal brenda afatit ligjor.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...