Mjeku shqiptar i tha qe ke probleme me veshkat, por kur shkoi ne Itali habitet nga fjalet e mjekut atje

Emigrantja vjen ne Shqiperi per pushime dhe gjate kohes kur gjendet tek te afermit e saj papritur i fillon një dhimbje e forte therese shpine dhe nuk e kuptonte se nga i vinte dhimbja.
Te nesermen shkon tek doktori.

Pasi ben viziten ai i thote se ke veshken e zvogeluar dhe duhet ta besh operacion sa me shpejt sepse dhimbjet sa vijn e do te shtohen. Pasi mori ilac per veshkat dhimbjet ishin te njejta dhe keshtu u kthye ne Itali pasi mbaroi pushimet dhe diten tjeter shkoi te bej vizite tek doktori italian

Pasi beri viziten doktori italin i thote qe nuk ke problem me veshkat, ato i ke ne rregull dhe ndaj ilacet qe ke pire nuk te kan dhene asnje efekt.
`Zonje ju keni problem me shtyllen kurrizore pasi vuani nga reumatizma dhe ne do te japim nje recete per dhimbjet e shpines qe ju kapin shpesh!`

`Pasi mora ilacet u bera me mire dhe dhimbjet mu qetesuan`- thote zonja ne fjale
Keshtu me ndodhur sa here qe kam bere ndonje vizite ne shqiperi, ilaceti mi japin tjeter per tjeter eshte hera e 2 qe me ndodh keshtu dhe ndaj kam gjet rehat kur vizitohem ketu ne itali e me bejne derman.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...