I shpallur në kërkim, arrestohet 33-vjeçari në Shkodër për …

Një 33-vjeçar nga fshati Pepaj, Shkodër, i cili ishte shpallur në kërkim për kultivim të lëndëve narkotike, është vënë në pranga.

Më herët policia në kuadër të operacionit “Alpe të pastra”, ka bërë të mundur gjetjen e asgjësimin e 245 bimëve kanabis më 9 korrik, të cilat ishin kultivuar në 4 miniparcela rreth banesës së 33-vjeçarit L.C në fshatin Pepaj.

33-vjeçari ka qenë i dënuar edhe më parë për të njëjtën veprimtari kriminale.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...