VIDEO/ Vogëlushja 5-vjeçare bie nga kati i pestë. Një kalimtar e kap dhe e shpëton

Një vajzë e vogël vetëm 5 vjeç, për arsye ende të panjohura po ecte në parvazin e një pallati në katin e pestë. Britmat e njerëzve që e kishin pikasur ishin të kota, ajo ra dhe një i ri që po kalonte poshtë arriti ta kapte dhe ta shpëtonte nga vdekja.

Ngjarja ndodhi në një pallat në via Nizza 389, në Torino pak para orës 11.00. Karabinierët nga njësia celulare e radios dhe 118 punonjësit e shëndetësisë mbërritën në vendngjarje dhe panë vogëlushen, të kthjellët dhe të vetëdijshëm, pavarësisht “fluturimit” prej disa kateve.

Alarmi fillimisht është ngritur nga një qiramarrës i pallatit përballë i cili tërhoqi vëmendjen e një kalimtari duke parë vogëlushen në një situatë të rrezikshme.

“Po kalonim në këmbë. Dëgjuam një djalë që bërtiste nga ballkoni i pallatit përballë i cili i thoshte vogëlushes të qëndronte pa lëvizur“, thotë Gloria Piçolo, e dashura e Mattia Aguzzi, 37 vjeç, burrit që i shpëtoi jetën.

“Vajza e vogël ishte ulur në parvaz. Unë u përpoqa të alarmoja të gjithë në ndërtesë për t’i bërë të ditur se kishte një vajzë të vogël në parvaz, por kur u ktheva, vajza e vogël ishte tashmë poshtë dhe Mattia e kishte kapur. Ai ra në gjunjë. Ajo filloi të qajë dhe në atë moment ne i thamë: Është gjallë”.

Gloria është ende e emocionuar kur flet. “Mattia është një superhero? Ai punon në palestër, punon si nëpunës. Ai është mirë, tani po e vizitojnë”.

Mattia ndoqi skenën nga poshtë derisa vogëlushja humbi ekuilibrin dhe u rrëzua. Ai e kapi atë në fluturim, duke e zbutur rënien e saj. Ata të dy janë mirë. Edhe ai u dërgua në spital për analiza, në CTO. Vajza e vogël ndodhej në shtëpi me prindërit e saj në momentin e rënies.

 

 

SHIHNI VIDEON KETU

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...