DOM ARTUR JAKU REKTOR I SHENJTORES “ZOJA E KËSHILLIT TË MIRË”

Dom Artur Jaku, mori këtë të shtunë detyrën e rektorit të Shenjtores “Zoja e Këshillit të Mirë”. Emërimi ndodhi gjatë kremtimit të meshës së shenjtë në Kishën e zojës, e drejtuar nga Arqipeshkëvi I Shkodrës monsinjor Angelo Massafra.

Massafra dhe edhe një mesazh për forcimin e harmonisë dhe mbështetjen e shteteve të varfëra.

Me herët detyrën e rektorit të shenjtores “Zoja e Këshilli të mirë” e mbante dom Klodian Vuka.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...