Këto janë 5 shenjat që zbulojnë nëse partneri yt ka pasur një tjetër këtë verë

Sado të bukura dhe argëtuese që janë pushimet verore, me atmosferën e tyre të relaksuar dhe perspektivën e përvojave të reja, fatkeqësisht mund të krijojnë situata në të cilat tradhtia kthehet në tundim. Noti në det, festa në plazh, ngjarje shoqërore, rritja e ndërveprimeve sociale mund ta bëjë më të lehtë për një person përfshirjen në flirtim.

Edhe pse është e rëndësishme të theksohet se jo të gjithë njerëzit preken nga tundimi, për shumë çifte konteksti i pushimeve verore mund të paraqesë një sfidë shtesë në marrëdhënie.

Prandaj është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për disa shenja që mund të tregojnë një tradhti në vazhdim, në mënyrë që të përballeni me pjekuri dhe ndjeshmëri me situatën.

Keni vënë re një ndryshim të papritur në mënyrën se si partneri juaj sillet ndaj jush pas kthimit nga pushimet? Është më i largët, gjykues apo nervoz pa ndonjë arsye të dukshme? Kjo mund të jetë një shenjë paralajmëruese.

Nuk komunikoni më si më parë

Nëse komunikimi juaj i zakonshëm befas bëhet sporadik dhe shmangës, mund të ketë diçka që partneri juaj ju fsheh. Përgjigjet e shkurtra dhe të paqarta mund të tregojnë përpjekjen e tij për të fshehur diçka.

Historitë e tij nuk përputhen

Ju ka treguar gjithçka për pushimet e tij me miqtë, por a mendoni se historitë e tij nuk përputhen? Apo të krijohet përshtypja se ai po përpiqet të fshehë detaje?

Nëse shqisa juaj e gjashtë është në gatishmëri të lartë, atëherë mund të dëshironi të hetoni më tej. Mospërputhjet mund të zbulojnë gënjeshtra dhe tradhti të mundshme.

Ai nuk flet për asgjë përveç njerëzve që ka takuar në pushime

T’i thuash vetes se si shkuan pushimet e tua është normale dhe madje e shëndetshme. Por nëse partneri juaj vazhdon, edhe javë më vonë, të flasë për atë grup vajzash që keni takuar një mbrëmje në plazh, ndoshta duke lavdëruar një në veçanti, atëherë kjo mund të jetë një shenjë se ai ju ka tradhtuar. Transferimi i vëmendjes emocionale nga ju te një person tjetër mund të tregojë një problem më të madh.

Ai ju akuzon se e keni tradhtuar

Shenja më e qartë se dikush po ju tradhton është nëse ata gjejnë çdo arsye të vetme për t’ju akuzuar ju se e keni tradhtuar. Në fakt, shpesh këto lloj akuzash mund të zbulojnë një konflikt të brendshëm: për shkak se ai sillet në mënyrë të papërshtatshme, ai mund të fillojë të besojë se edhe ju keni bërë të njëjtin gabim, në përpjekje për t’jua përcjellë një pjesë të turpit të tij.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...