Shqipëria do të pushtohet nga i nxehti afrikan, ja qytetet me temperatura ekstreme

Ashtu siç pritej, temperaturat sot janë rritur ndjeshëm duke arritur deri në 39 gradë Celsius në zona të caktuara tëvendit.

Sipas instituteve meteorologjike rajonale, qytete si Lushnja, Berati, Kuçova, Fieri dhe Belshi janë duke përjetuar temperatura deri 38-39 gradë celsius gjatë ditës së sotme, ku kulmi është pikërisht tani në mesditë, mes orës 13:00 deri në 15:00.

Temperaturat e larta shkaktohen nga masat ajrore të nxehta që vijnë nga veriu i Afrikës.

Ndërkohë, Tirana raportohet se maksimumin do ta ketë 35 gradë, Elbasani 34, Shkodra 36, etj.

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...