Turisti Italian publikon faturën: Nuk do ta besoni sa pagova në Shqipëri për një pjatë midhje dhe një gotë verë

Turistët italianë në vendin tonë kanë qenë të shumtë këtë herë dhe në jo pak raste kanë marrë vëmendje në media.

Disa prej tyre kanë mbetur të zhgënjyer ngë Shqipëria, por të tjerë janë shprehur mjaft të kënaqur.

Ky është rasti i një turisti italian, i cili ka postuar fotografinë e faturës nga një restorant në Sarandë.

Në një postim në Facebook thotë se çmimet janë shumë të lira dhe se shërbimi ishte i shkëlqyer. Postimi i tij ka tërhequr vëmendjen e medieve italiane të cilat e kanë pasqyruar gjerësisht.

Në foton e faturës që ka publikuar duket se ai ka paguar 8 euro për një pjatë midhje dhe gjysmë litri verë të bardhë.

Ai shprehet se restoranti gjithashtu ka vendosur t’i qerasë me një pjatë “xaxiq” dhe pak bukë falas. E sigurt që çmime të tilla nuk i gjen në Itali, shkruan ai.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...