48-vjeçarja nënë e 22 fëmijëve, zbulon vështirësinë e saj më të madhe

Sue Radford lindi fëmijën e saj të parë në vitin 1989 kur ajo ishte vetëm 14 vjeç, (me dëshirë), dhe në dekadat në vijim, lindi gjithnjë e më shumë fëmijë, pothuajse njëri pas tjetrit.

Në total, zonja Redford ishte shtatzënë për më shumë se 800 javë të jetës së saj.

Në vitin 2020, Sue dhe bashkëshorti i saj Noel u bënë prindërit më të lumtur në planet, pasi atëherë sollën në botë Heidi-n e vogël – fëmijën e tyre të 22-të, duke rivendosur më në fund ekuilibrin mes djemve dhe vajzave.

Edhe pandemia COVID-19 nuk ishte e mjaftueshme për të penguar çiftin të lindte një vajzë të re, edhe pse të dy betohen se nuk kishin planifikuar për të. Lindja e fundit e Sue zgjati për më shumë se 10 orë, ndërsa lindja më e shpejtë ishte me vajzën e tyre Bonnie, së cilës iu deshën vetëm 12 minuta. Supermamaja britanike e quajti lindjen e fëmijës së saj të 22-të si “më e çuditshmja nga të gjitha lindjet” për shkak se ndodhi në mes të pandemisë globale.

Sue ishte më e frikësuar se kurrë më parë, sepse është një faktor kaq i madh dhe i paparashikueshëm për të porsalindurin. Ajo ishte e shqetësuar se Noel, burri i saj, nuk do të lejohej në spital dhe pas kësaj, mjekët e mbajtën nënën dhe foshnjën e saj për shumë më gjatë se zakonisht për shkak të karantinës. Pasi kaluan kaq shumë kohë në spital, prindërit e familjes më të madhe në Britaninë e Madhe kujtuan se vajza e tyre e 11-të ende nuk kishte marrë emrin e duhur.

Edhe pse Sue ishte zotuar më parë se fëmija i tyre i 20-të do të ishte i fundit, faktet flasin vetë. Natyrisht, supermami tha se Heidi do të ishte fëmija i saj i fundit, por 48-ta është ende një moshë mjaft e re. I parëlinduri, Christopher, tani është 33 vjeç dhe ka dy fëmijë të tij. Vajza e madhe, Sophie, është 29 vjeçe dhe nënë e tre fëmijëve. Pra, siç e kuptoni, “biznesi familjar” po lulëzon!

E gjithë familja Radford jeton në një ish-shtëpi pleqsh për të moshuarit në Morecambe. Shtëpia është mjaft e madhe, me dhjetë dhoma gjumi të mëdha, por siç mund ta imagjinoni, nuk është ideale të vendosësh mbi 20 persona. Noel Redford ka një furrë të vogël buke në të cilën fëmijët më të rritur e ndihmojnë atë të pjekë bukë për shitje dhe për të bërë sanduiçë.

Pengesa më e madhe për super mamin në gjithë këtë, çuditërisht nuk është mungesa e dhomave apo e parave, por lavatriçja. Dhe po, kur mendon të lash rroba për 20 persona, tingëllon si “ferr”.

Megjithatë, as Sue dhe as Noel nuk po ankohen. Ata e duan secilin nga fëmijët e tyre me gjithë zemër dhe pa marrë parasysh sa vjeç janë. A do të ketë një fëmijë #23 në të ardhmen?

FOTO/ Me një vajzë në krahë, Luizi zbulon se kush e bën biond

Fituesi i edicionit të dytë, të spektaklit televiziv "BBV", Luiz Ejlli, vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes nga mediat, tashmë pasi po përflitet...

Futbolli shkodran në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë

Nuh Isufi, ish- lojtari i klubit të Vllaznisë është ndarë nga jetë në moshën 77-vjeçare. Në muajt e fundit, shëndeti i të ndjerit ka qenë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...