Të gjithë në plazh, por Taulant Balla vijon punën në ministri. Gjen kohën edhe për të bërë pazar, zgjedh fruta-perimet

Sezoni veror ka mbërritur në kulmin e tij. Gushti ka boshatisur Tiranën, duke iu drejtuar të gjithë bregdetit. Natyrisht që pushim është muaji i gushtit edhe për politikanët tanë. Pasi kanë mbyllur një vit të ngarkuar politik, edhe për ta tashmë është koha për pak relaks.

Por natyrisht që këto ditë të nxehta gushti, e kanë një përjashtim. Flasim pikërisht për ministrin e Brendshëm, Taulant Balla. Teksa kolegët e tij kanë zgjedhur të pushojnë, ai ka vijuar angazhimin e tij në krye të ministrisë që drejton.

Madje, Balla shpeshherë ka dalë edhe vetë në terren, në pikat kufitare të vendit tonë duke mirëpritur turistët. Por pavarësisht sa i angazhuar është me punë, ministri ka edhe disa detyra të tjerë, këtë herë të aspektit familjar. Pasi mbaron angazhimin si ministër, atij i duhet të bëjë edhe pazari, para se të shkojë në shtëpi.

Paparaci ynë ka mundur ta fotografojë ministrin, teksa totalisht i zhveshur nga kostumi i zyrtarit të lartë, zgjedhë ta bëjë vetë pazarin. I veshur ende me kostumin zyrtar dhe në këmbë, Taulant Balla duket shumë i kujdesshëm, teksa zgjedh frutat dhe perimet për familjen e tij.

Kështu, ministri i Brendshëm, jo vetëm që ka zgjedhur të mos nisë pushimet e tij në këto ditë vere, por vijon edhe angazhimet familjare me të njëjtin ritëm si më herët. Kujtojmë se në nisje të sezonit veror, Balla i kërkoi të gjithë vartësve të tij të shtynin pushimet vjetore pas muajit gusht.

Dhe si duket edhe nga këto foto, ai ka qenë i pari që e ka vënë në zbatim këtë porosi, ku gushti e ka gjetur në Tiranë, plot angazhime në krye të ministrisë, por edhe me detyrat e kryefamiljarit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...