Si do të jetë 10-ditëshi i parë i shtatorit? Meterologia tregon nëse do të keni mundësi të bëni plazh

Pas parashikimit të motit për këtë fundjavë, meterologia Lajda Porja ka bërë një përmbledhje të situatës meteorologjike në vend.

Në një lidhje ‘Live’ me “Shqipëria Sot”, ajo ndër të tjera ka treguar se si do të jetë 10-ditëshi i parë i shtatorit, duke theksuar se të gjithë pushuesit do të kenë mundësi të bëjnë plazh.

Sipas Porjas, nuk do të jetë as shumë nxehtë, por edhe freskët jo. Megjithatë, ka një shtyrje të stinës së verës dhe si pasojë do t’i marrë disa ditë këtij muaji.

“10-ditëshi i parë do të jetë shumë i favorshëm, ose shumë i këndshëm për të frekuentuar bregdetin, për shkak se nuk do të jetë as shumë nxehtë me vlera mbi 40, por edhe freskët jo. temperatuar 32 gradë në shtator,

është një temperaturë relativisht shumë e lartë, do të thoja. Ka një shtyrje të verës drejt stinës së vjeshtës, të cilat besoj se do t’i marri shumë ditë dhe shtatorit”, tha ajo./abcnews.al

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...