‘Shalqiri është mish?’, Këngëtari shkrin së qeshuri të ftuarit, nuk kupton shqipen: Luleshtrydhja është lule e shtrydhur?

Ardian Bujupi ka qenë i ftuar në “Fol shqip show”, ku është përballur me një pyetësor se sa mirë i di ai fjalët shqip. Ardiani është rritur në Gjermani dhe duket se nuk i ka mirë punët me shqipen. Përgjigjet e tij i kanë shkrirë së qeshuri moderatorin dhe të ftuarit.

I pyetur për fjalën “Luleshtrydhe”, këngëtari u përgjigj se “është lule e shtrydhur” ndërsa shalqirin nuk e njihte si fjalë duke menduar se është mish.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...