Si të hapni syrin tuaj të tretë dhe të çlironi fuqitë tuaja psikike

Ju mund të mos e dini, por brenda trupit tonë fizik qëndron një dyshe shpirtërore, e cila thith dhe transmeton energji në dhe nga Universi. Sipas traditës së lashtë shëruese, ky trup shpirtëror drejtohet nga çakrat (që do të thotë “rrotë rrotulluese” në sanskritisht), të cilat ndodhen brenda nesh dhe kontrollojnë kryesisht përvojën tonë mendore dhe shpirtërore.

Çdo Chakra perceptohet si një rrotë rrotulluese, vibruese e dritës. Secila është një ngjyrë e ndryshme. Të bashkuar, ato krijojnë atmosferën tonë.

Chakra e Syrit të Tretë ndodhet në qendër të ballit tonë dhe është me ngjyrë indigo. Ai është përgjegjës për intuitën, përqendrimin, imagjinatën, mprehtësinë dhe aftësitë tona psikike. Ju duhet të lidheni me Syrin tuaj të Tretë.

Ju gjithashtu duhet të siguroheni që është e qartë dhe rrotullohet lirshëm (si të thuash), pasi të gjitha chakrat mund të bllokohen nga negativiteti ynë ose i të tjerëve. Chakra jonë e syrit të tretë mund të bllokohet kur ne injorojmë ose anashkalojmë shumë instinktet dhe intuitat tona dhe shtypim imagjinatën ose ëndrrat tona.

Ushtrimi i mëposhtëm do të ndihmojë jo vetëm të hapni, por edhe të zhbllokoni çakrën e syrit tuaj të tretë. Dhe masazhimi i pak drurit të sandalit dhe vajit të livandës në ballin tuaj ndërsa e bëni këtë gjithashtu nuk dëmton!

Si e hapni syrin tuaj të tretë?

Është aq e lehtë sa kjo: vizualizoni dhe meditoni mbi ngjyrën e indigos. Uluni rehat dhe, me sytë tuaj të mbyllur, vizualizoni një top indigo energjie në zonën e syrit tuaj të tretë (d.m.th. në ballë). Thjesht përqendrimi në atë imazh është i mjaftueshëm për të filluar aktivizimin e fuqive tuaja.

Imagjinoni këtë top energjie që rrotullohet, vibron dhe shkëlqen – një rrotë drite indigo po rritet gjithnjë e më e madhe dhe më e fuqishme, dhe duke u projektuar gjithnjë e më tej në hapësirë (thjesht mos bini në gjumë në këtë pikë).

Lërini vizionet dhe njohuritë të rrjedhin përmes jush. Mbajeni atë rrotë të dritës së purpurt të rrotullohet.

SI DO TA DINI SE SYRI TUAJ I TRETË ESHTE I HAPUR?

Shenjat e ujit – ëndrra të qarta dhe të fuqishme

Peshqit, Gaforrja dhe Akrepi, ju jeni intuitivët e mëdhenj vizionarë të zodiakut dhe fuqia juaj qëndron në aftësinë për të qenë lehtësisht në gjendje të mbylleni midis mbretërive, të arrini përtej velit dhe të aksesoni të padukshmen. Kur syri juaj i tretë zhbllokohet, rrotullohet dhe lulëzon, do të vizitoheni nga skena, mesazhe dhe vizione të fuqishme, të paharrueshme dhe të qarta në ëndrrat tuaja. Mbani në dispozicion një ditar ëndrrash. Flini me një kristal lazuli poshtë jastëkut tuaj për energji shtesë të thellë dhe ndoshta edhe fuqinë për të ëndërruar qartë (d.m.th. ju mund të kontrolloni veprimet tuaja në ëndërr sikur të ishit zgjuar).

Shenjat e zjarrit – instinktet dhe dëshirat intensive të zorrëve

Dashi, Luani dhe Shigjetari, ju jeni fituesit e zodiakut të përzemërt, të udhëhequr nga pasioni dhe fuqia juaj është në praninë dhe veprimet tuaja. Ju të gjithë jeni më shumë veprues sesa mendimtarë. Hyrja në syrin tuaj të tretë do të shfaqet për ju në dëshirat dhe nxitjet tuaja. Sa intensivisht ndiheni për gjërat është barometri, që ju tregon rrugën e vërtetë që intuita juaj e di se është e duhura për ju. Lëreni zemrën tuaj të udhëheqë. Vini re kur përjetoni atë që mund të quhet ~trup i tërë po~. I gjithë trupi juaj ndihet i fortë, i hapur, i mprehtë dhe i shtrirë. Ky është reagimi juaj i vërtetë i zorrëve ndaj diçkaje pozitive.

Shenjat e ajrit – epifanitë, zbulesat dhe njohuritë

Binjakët, Peshorja dhe Ujori, ju jeni mendimtarët cerebral, kureshtarë dhe intelektualë të zodiakut dhe fuqia juaj është në njohuritë tuaja. Ju pëlqen të dini dhe kuptoni gjithçka, dhe kërkoni informacion dhe njohuri në mënyrë aktive. Syri juaj i tretë do t’ju ndihmojë të mprehni dhe përqendroni vëmendjen tuaj në njohuritë që mund të bëjnë ndryshimin më të madh në mjedisin dhe shtegun tuaj. Lëreni syrin tuaj të tretë të nxjerrë në pah aftësitë tuaja të fuqishme të të menduarit anësor, d.m.th. aftësinë për të bashkuar pika të ndryshme për të krijuar një pamje krejtësisht të re dhe të plotë. Thith informacionin e ri dhe ri-kombinoje me atë që di për të krijuar epifani mahnitëse.

Shenjat e tokës – ndjesi fizike rreth zonës

Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi, ju jeni bërës praktik, material dhe të fortë të zodiakut dhe fuqia juaj është në atë që bëni, çfarë krijoni dhe ndërtoni dhe çfarë lini pas. Ju jeni krijues të trashëgimisë. Syri juaj i tretë do të shfaqet përsa i përket ndjesive fizike kur ka nevojë për vëmendje (dhimbje koke, presion midis vetullave) dhe kur kërcen me gëzim (nxehtësia dhe ndjeshmëria midis vetullave). Njohuria që ju jep do të jetë gjithmonë e zbatueshme drejtpërdrejt në një situatë në dispozicion, kështu që praktikoni të kërkoni udhëzime dhe të vini re se cilat ide ose mendime ju vijnë në mendje, edhe nëse ato janë abstrakte ose të rastësishme.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...