“Po mbahet sekret”, eksperti jep lajmin “bombë”: Lista e re me emrat “non grata” nga Britania ka mbërritur

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, përmes një postimi në Facebook, ka dhënë një lajm “bombë” që është në interes të të gjithëve.

Sipas tij, në Shqipëri, ka mbërritur lista me emrat e personave që Britania e Madhe ka shpallur “non grata”, por thekson se kjo listë po mbahet e fshehtë.

“Britanikët kanë një politikë shumë të gabuar që mbajnë sekret emrat “non grata”. Lista e re që ka ardhur, duhet të bëhet transparente për publikun, ndryshe nuk ka asnjë vlerë…”, shkruan ai.

Kujtojmë se është bërë më shumë se një vit që kur Britania e Madhe shpalli non grata ish-kryeministrin Sali Berisha, ndërsa vazhimisht është paralajmëruar se do të ketë dhe emra të tjerë.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...