Në Greqi turistët ankohen, minj në një hotel me pesë yje

Një familje britanike ka përfunduar e sëmurë keq në një hotel me pesë yje në Greqi ndërsa dhjetra turistë të tjerë po kërkojnë hetim për këtë hotel pasi panë minj duke lëvizur nëpër shezlonge dhe persona duke vjellë në pishinë.

Danielle Faulkner ka shpenzuar 3000 paund për pushime familjare në resortin luksoz, Apollonian Asterias Resort and Spa, në ishullin Kefalonia, me dy vajzat e saj Amelie 15-vjeç dhe Isobel 17-vjeç.

Por udhëtimi i tyre i parë pas 5 vitesh është kthyer në një eksperiencë të tmerrshme pasi Faulkner and Amelie janë sëmurur keq, me bark dhe të vjella në ditën e dytë të pushimve.

Ndërkohë që pushuesit janë kuruar nga doktori i resortit me antibiotik, drejtuesit e hotelit i kanë fajsuar ata se kanë sjellë virusin në Greqi, duke refuzuar të izoloheshin.

Por familja insiston se ata kanë parë njerëz të sëmurë kur kanë mbërritur aty, duke vjellë nëpër pishina dhe që ankoheshin më higjenën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...