Media në zi! Vuante nga një sëmundje, ndahet nga jeta prezantuesi legjendar

Prezantuesi legjendar Sir Michael Parkinson është ndarë nga jeta në moshën 88-vjeçare, një lajm i cili është konfirmuar nga vet familja e tij.

“Pas një sëmundje të shpejtë, Sir Michael Parkinson është ndarë nga jeta, mbrëmjen e kaluar, nën shoqërinë e familjarëve të tij”.

Familja ka kërkuar që t’ju respektohet privatësia për të kaluar këtë dhimbje.

Me një karrierë të gjatë televizive, ai u shëndëruua në një ikonë në Britani, duke intervistuar personazhe të shumtë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...