Boriç i Madh, mbeturinat, tymi e flaka “zaptojne” hyrjen e fshatit…

Nje demtim masiv i ambientit dhe zones ku per rreth saj ka plot shtepi te banuara po perballen cdo dite me nje situtate teper shqetesuese banoret e fshatit Boric i Madh. Hedhja e mbeturinave ne kanalin ne hyrje te ketij fshati dhe mos pastrimi i tyre ka bere qe disa persona te papergjegjshem ti vendosin edhe flaken ketyre mbetjeve. Hyrja e fshatit pervec se e “pushtuar nga papastertia tashme vuan edhe aromen e rende te djegies se tyre.

Për banorët e këtij fshatit kjo mbetet një problematikë shumë shqetësuese prej kohësh aq sa disa prej tyre janë gati të largohen edhe nga banesat ku jetojnë.

Nga ana tjetër banorët shprehen se kosha mbeturinash nuk ka në brendesi të fshtatit Boriç i Madh ose edhe ato dy kosha që janë vendosur disa kohë më parë janë shumë larg banesave të tyre.

Banorët e kanë edhe një aple kundrejtë bashkisë apo institucioneve përkatëse që të marrin masa.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...