Nuk do e besoni sa vjeçe mbush sot aktorja e madhërishme “Hyrremi” e “Sulejmanit”

Aktorja turke Meryem Uzerli e njohur për rolin e saj në serialin “Sulejmani i madhërishëm feston sot ditëlindjen.

Keisi Medini feston ditëlindjen, Sabiani emocionon me dedikimin e tij
Meryem, ditën e sotme, mbush plot 37 vjeç, dhe mesa duket po e shijon shumë ditëlindjen e saj ne atmosferën e muzikës dhe miqve.

Meryem ka lindur në 12 Gusht 1983 ne Kassel të Gjermanisë. Babai i saj është turk, ndërsa nëna gjermane.

Ajo ka studiuar në Hamburg për aktrim dhe teatër. Aktorja mori famë me rolin e saj në serialin “Sulejmani i madhërishem”. Në vitin 2014 ajo u bë nënë e një vajze me emrin Lara.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...