Kuzhinier i njohur italian ‘përplaset’ me ndjekësit për Shqipërinë: ‘Saranda do bëhet Mykonosi i ri’

Kuzhinieri i famshëm italian, Rocco Cannavino i njohur me emrin Zio Rocco ka replikuar me komentueset e tij, ndërsa promovon bukuritë e bregdetit shqiptar.

Një nga komentueset ka shkruar se Ksamili ka det të pistë dhe një çadër me dy shezlongë kushtojnë 50 euro.

Ndërsa ka publikuar komentin e saj, Rocco e ironizon, duke treguar ujin e kristaltë dhe bukuritë e Ksamilit, ndërsa po pushon në rivierën shqiptare me familjen e tij.

“E bukura e këtyre komenteve është se bëhen nga njerëz që ndoshta nuk udhëtojnë fare, këtë mëngjes erdhëm në një vend që quhet Ksamil në Shqipëri, po deti është pis, siç thotë zonja pis, pastaj zonja tha se dy zhezlonge dhe një çadër janë 50 euro. Sidomos Saranda do të kthehet në Mykonosin e ri ”, thotë Rocco.

Këtë sezon Shqipëria është kthyer në destinacion të preferuar për turistë nga e gjithë bota, përfshirë edhe italianët. Ata preferojnë kryesisht bregdetin e jugut, përfshirë Vlorën dhe Sarandën për bukuritë dhe ujërat e kristalta.

Pulë e Pjekur në Kripë të Ashpër – Receta me Shijen më të Mirë

Përgatitja e pulës së pjekur në kripë është vërtetë një nga metodat më të lehta pasi duhen shumë pak përbërës. Karakteristika e këtij gatimi është...

Biskota të Lehta me Mollë – Shije dhe Aromë Fantastike në Shtëpi

Kjo është një recetë e lehtë si në shije ashtu edhe në përgatitje. Mjaftojnë disa hapa të thjeshtë që AgroWeb.org i sjell më poshtë dhe...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Puna nuk është turp”, nga mësues në Dibër vjen pastrues në Tiranë

Kristi Gongo është kthyer në punonjësen më të re...

Ish-banori i Big Brother Albania habit fansat: Jam i varur ….

Ronaldo Sharka është shndërruar padiskutim në një ndër personazhet...

Me këtë pije ju humbisni 10 cm nga beli juaj në vetëm katër ditë…

Uji me tranguj është një element kyç për bark...

Dhunohej nga burri i saj, shqiptarja rrëfen tmerrin: Më mbante peng dhe…

Autoritete greke kanë marrë dëshminë e 22-vjeçares Dafina Kurti,...