20 euro në faturë për prerjen e tortës, shokohen klientët në restorantin ku po festonin ditëlindjen

Një restorant në Itali ka shokuar klientët pasi i ka ngarkuar në faturë 20 euro për prerjen e një torte ditëlindjeje.

Familja kishte sjellë tortën me vete për të festuar në Palermo të Siçilisë. Por të ftuarit u tronditën kur zbuluan se u paguan 20 euro për ta prerë atë në copa. Kostoja ishte llogaritur si tarifë prej 1 € për pjesëmarrës në festë, pavarësisht faktit se festa shpenzoi 121 € për pica, verë, birra dhe ujë. Restoranti citoi akuzën si “20 X Servizio Torta”.

Nuk është hera e parë në javët e fundit që ka pasur një zhurmë në Itali për çmime shtesë të fshehura. Javën e kaluar, klientët në një restorant tjetër në Itali u tronditën kur kamarierët u futi atyre 2 euro plus në faturë për prerjen e një sanduiçi në dy pjesë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...