VIDEO/ Gabimi te ‘Friends’ që fansat e vunë re pothuajse 20 vjet pas përfundimit të tij

‘Friends’ është shfaqur dhe shikuar pafundësisht gjatë tre dekadave të fundit, por shumë fansa sapo kanë vënë re një gabim, i cili po bëhet viral në rrjetet sociale.

Shfaqja ishte një produksion i madh që u xhirua nga viti 1994 deri në 2004, përpara një audience live në studio, kështu që nuk është çudi që ata përdorën teknika të ndryshme që të arrinin çdo gjë në kohë. Megjithatë, të shohësh një aktore zëvendësuese në një film relativisht të rëndësishëm në sezonin 9 nuk është diçka që mund të mbahet e fshehtë për një kohë të gjatë.

Ky moment i sapo publikuar vjen nga sezoni 9, episodi 15, ‘The One With the Mugging’ dhe zhvillohet në mjedisin ikonik të banesës së Monikës. Gjatë episodit, Rachel (Jennifer Aniston) dhe Monica (Courteney Cox) flasin me Joey (Matt LeBlanc) për një audicion të madh që ai do të marrë pjesë.

Monika ulet në tavolinë, ndërsa Joey dhe Rachel mbështeten në banak, dhe në një moment kamera kalon shpejt nga një pamje e afërt e Monikës në një pamje nga afër të Joey. Aty ku duhet të qëndrojë Rachel është një e panjohur.

Detaje të vogla, por të rëndësishme si ky i shtojnë më shumë hijeshi këtyre llojeve të produksioneve dhe i ftojnë fansat të mendojnë se si bëheshin xhirimet disa vite përpara.

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...