Ish-spitali i mushkërive/ Godina kthehet në gërmadhë, asnjë investim

Godina e spitalit të mushkërive në Shkodër nisi amortizimin e saj veçanërisht në dekadën e fundit.9 vite më parë ministrja e shendetësisë Ogerta Manastirliu tha se godina do i nënshtrohet një rikonstruksioni total.

 

Në këto kushte të sëmurët u transferuan pranë spitalit rajonal Shkodër, me shpresë se godina do të marrë investimin e duhur. Deri në vitin 2020 në godinë u ofruan vetëm vizita dhe kryerje të dkopivsë. Ndërsa aktualisht godina ka mbetur në këtë gjendje.

 

Muajin e shkuar në Shkodër ministrja e shendetësisë Ogerta Manastirliu u pyet mbi spitalin e mushkrive, ku dha këtë përgjigje. Spitali i sëmundjeve të mushkërive në Shkodër kishte një kapacitet prej mbi 50 shtretër, ku çdo vit kanë marrë shërbim edhe të sëmurë me tuberkuloz.

 

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...