Gjuha e trupit që do të zbulojë të vërtetën rreth lidhjes suaj

Disa marrëdhënie janë vetëm duke filluar me pamje të turpshme dhe përpjekje të turpshme për të marrë dorën e saj …Ose ndoshta një çift nuk ka qenë së bashku për një vit ende, por ajo është duke u përpjekur për të mbajtur një distancë dhe fsheh sytë e saj …Cdo gje eshte ne rregull. Ju pëlqen njëri-tjetrin.Ju vëreni se partneri juaj takon sytë tuaj dhe mban shikimin tuaj për një kohë më të gjatë se ai / ajo duhet të. Nëse pas disa kohësh veprimi përsëritet, ju mund të jeni i sigurt se ai / ajo ju pëlqen.

Nëse gjatë një bisede ose një shëtitje partneri juaj përpiqet të kthejë trupin e tyre tek ju, kjo është padyshim një shenjë e interesit të tyre për ju. Edhe kur mbajnë këmbët e tyre të kaluara, toka do të kthehet drejt teje me siguri.

Nëse një grua ka ndjenja të lumtura ndaj jush, ajo do të përpiqet me vetëdije të përkulet trupin e saj drejt jush duke e mbajtur atë prapa drejt, duke e bërë figurën e saj të duket më mirë.Burrat, në këtë rast, po përpiqen të duken më të mëdhenj dhe më të fortë. Ata drejtohen me krahë akimbo. Gjatë një bisede, ata ndonjëherë mbështeten në një mur me dorën e tyre në nivelin e shpatullës tuaj për të hyrë në hapësirën tuaj personale.

Nëse filloni të vëreni se duart tuaja prekni njëri-tjetrin rastësisht shumë shpesh (edhe nëse nuk ka arsye të vërtetë për të) ose shumë pika të pluhurit shfaqen në rrobat tuaja të cilat duhet urgjentisht të pastrohen, mund të jeni të sigurt se interesi në ju jeni të lartë.Ndonjëherë mund të vëreni se, pasi ju thoni një shaka, personi që ju tha se po ju shikon dhe po pret reagimin tuaj. Kjo është një shenjë e qartë pëlqimi; përndryshe, kush po bënte më të mirën për të? Meshkujt zakonisht ndalen duke qeshur gjerësisht rreth moshës 5-6 vjeçare. Nëse vini re se një burrë pranë jush mban një buzëqeshje në Hollywood, kjo patjetër do të thotë se ai është me të vërtetë i lumtur, sipas fjalëve të psikologut Patti Wood.

Nëse filloni të vëreni se një person ka filluar të përdorë të njëjtat gjeste dhe intonacione që bëni, kjo nuk do të thotë se ai është tifoz juaj i ri ose se ai po përpiqet të ngas ju. Ka më shumë gjasa që ai të pëlqen dhe po ju kopjon nënndërgjegjeshëm.Diçka po shkon keq. Duhet të flasësh.Ju gjithmonë jeni duke u përpjekur t’i thoni diçka partnerit tuaj, por ndodh që është e papërshtatshme të flasësh: trupi i saj është larguar prej jush, ajo nuk shikon në sy dhe përpiqet të qëndrojë larg. Këto janë të gjitha shenja të pakushtëzuara të problemeve dhe antipati.

Kur gjysma e dytë po përpiqet të shmangë intimitetin, puthjet e tij bëhen të shpejta dhe formale. Nëse, kur ai është duke fjetur, ai largohet nga ju dhe fle në pozicionin e fetusit, kjo është një zile alarmi për marrëdhënien tuaj.

Nëse të gjitha shaklat tuaja janë plotësuar me një buzëqeshje të pasinqertë ose nëse çdo iniciativë juaj ndiqet nga entuziazmi i dobët, kjo do të thotë që nuk jeni interesante për partnerin tuaj. Ju nuk duhet të humbni kohën tuaj në to.

Trupat “blloqe” gjatë një bisede, siç janë armet dhe këmbët e kryqëzuara, janë një arsye për të menduar nëse çdo gjë është në rregull në marrëdhënien tuaj. Nëse zëri i tij është i paqëndrueshëm, fjalimi i tij është i lodhshëm dhe sytë e tij janë gjithnjë poshtë, është diçka me vlerë t’i kushtohet vëmendje.Ju gjithashtu duhet të shqetësoheni nëse njeriu juaj nuk ndjek rregulla të thjeshta të etikës si të mos hapni dyert për ju ose të mos lejoni të shkoni së pari. Është e njëjta situatë me vajzat: nëse flet shumë në telefon, ajo harron për ty.

Gjatë një shëtitjeje, nëse bie prapa dhe partneri juaj as nuk duket prapa ose nuk ngadalësohet, kjo do të thotë se marrëdhënia juaj ka filluar të zhduket.

Njerëzit e dashur priren të tregojnë kujdes ndaj të dashurve të tyre. Nëse në vend që të ndreqni rrobat tuaja ose zbutni flokët, thjesht ju informojnë se flokët tuaj janë të çrregullt, ju duhet të mendoni nëse marrëdhënia juaj është akoma e harmonishme.

Megjithatë, duhet të mbani mend se këto “simptoma” nuk janë një fjali. Ata janë vetëm sinjale të çekuilibrit

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...