Vau Dejës, turizmi në fokusin e Bashkisë/ Operatorët turistik: Kjo zonë ka nevojë për …

Promovimi zonave turistike dhe rivitalizimi i ofertës turistike është një prej nismave që ka ndërmarrë së fundmi Bashkia Vau Dejës me mbështetjen e bashkimit Evropian përmes projektit “Vau Dejësi si destinacion turistik” në partneritet me qendrën për promovimin e konkurueshmërisë.

Operatorët turistik flasin për nevojat që ka kjo zonë dhe dëmin që pësuan nga aksioni i policisë për heqjen e varkave.Lumi i Shalës mbetet një nga perlat turistike të veriut që mban rekord turistësh, por për të mbërritur në atë zonë është një sfidë më vete nga rruga e amortizuar.

Megjithëse është ngritur shpesh herë si shqetësim deri tani nuk është bërë asnjë ndërhyrje për rikonstruksionin e këtij segmenti që në shumë raste është kthyer edhe në burim aksidentesh me pasoja edhe në jetë njerëzish.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...